• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Hobby magazín speciál: Výroba replik barokních relikviářů je pro Petra Ferczadiho koníčkem a relaxací

Dlouhodobý zájem o historii dovedl Petra Ferczadiho až k jeho neobvyklé zálibě. Výrobě replik barokních relikviářů s kosterními pozůstatky svatých věnuje stovky hodin volného času.

21:16

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 33:50

Pochlap se: Nejtěžší bylo psát o smrti dědečka, pořád se s tím vyrovnávám, říká hudebník Filip Černý

Hostem Pochlap se byl hudební dramaturg a moderátor Filip Černý, který je frontmanem pražské indie kapely Good Times Only. Václav Rouček se s ním bavil o tom, jak prožíval bolestivou ztrátu dědečka, proč ho baví psát písničky a proč si myslí, že je dobré jít na terapii.

Včera 03:19

Hobby magazín speciál: Jana Vlková: Makaronová bábovka s plevely je výborné jídlo na květen

Merlíky, lebedy, laskavce, to jsou pionýrské rostliny, které podle autorky květinových kuchařek Jany Vlkové mají v květnu široké využití v kuchyni.

Před dvěma dny 23:53

Hobby magazín speciál: Cukernatění neboli krystalizace je známkou kvality medu

Jak zdůrazňuje Stanislav Volf z klatovské okresní organizace Českého svazu včelařů, krystalizuje každý med. Podle druhu některý med krystalizuje dřív, jiný později.

Před dvěma dny 03:13

Hobby magazín: Domácí kávovar potřebuje pravidelnou péči, jinak si dobrou kávu doma nepřipravíte

Domácí kávovary dnes umí úplné divy, takže kdo není vyznavačem kavárenské kultury, může si kvalitní kávu a kávové nápoje připravit i doma. Jako všechny domácí pomocníci však i moderní kávovary potřebují náležitou údržbu. Pokud ji zanedbáte, budete pít patoky.

Před třemi dny 30:07

Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doporučení nejdřív zhubněte, a pak přijďte s bolestí kloubů, už dnes nefunguje, říká lékařka

Bolesti kolen jsou velmi široké a složité téma, stejně tak, jako je složitý samotný kolenní kloub. Často ho přetěžujeme. Proč vadí víc chůze ze schodů než do schodů? Co je to skokanské koleno?

Před třemi dny 18:32

Radioporadna: Chlebíčkové inspirace: Použijte pečené maso, nakládané ryby i smaženou cibulku

Typicky české obložené chlebíčky vymyslel rodák z Ústí nad Orlicí Jan Paukert. Známá je historka o tom, jak příteli známého lahůdkáře Janu Skramlíkovi nevyhovovaly drobné jednohubky. Požádal Paukerta o něco aspoň na tři kousnutí, aby se člověk nasytil. A chlebíček byl na světě.

Před třemi dny 02:42

Zahrádkářské tipy: Plot jedovatější než soused. Který keř je jedovatý jen lehce a který významně?

Živý plot z jedovatých keřů, to zní jako protimluv. Ale pravdou je, že do takzvaných živých plotů občas vysazujeme keře, jejichž plody bychom rozhodně neměli ochutnávat. Většina z nich nechutná ani ptákům. Jedovatost souseda se mnohdy dá potlačit zjištěním, že máme nějaké společné zájmy. Nad jedovatostí keřů vyzrajeme tím, že o nich budeme mít dostatek informací. Pokračuje Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář:

Před třemi dny 11:36

Jezte, ať vám to sluší: O radosti z jídla i ze života: Diabetes 2. typu. Co je dobré změnit kromě omezení sacharidů?

V čem se liší strava diabetika 2. typu od běžné populace? V čem spočívá léčba? Jak jsou na tom potraviny z různých dia koutků v supermarketech? Jsou některé přílohy pro diabetiky vhodnější? Které potraviny mohou být fajn tipem? Je něco kromě stravy, co mi může pomoci? Existují potraviny, které snižují hladinu cukru v krvi?

Před třemi dny 16:27

Forenzní psychologie: Stalking

Co všechno zahrnuje stalking? A jak by se měl zachovat člověk, kterého někdo pronásleduje? Hovoří psycholožka a soudní znalkyně Ludmila Čírtková. Autorka podcastu: Kateřina RathouskáZvuková spolupráce: David Dibelka, Jiří BenákDramaturgická spolupráce: Anna VošalíkováKreativní producentky: Kateřina Rathouská a Anna Vošalíková

Před čtyřmi dny 24:12

Studovna: Ze studentky laureátkou Nobelovky pro juniory. Dominika Burešová ukazuje, že bakalář může dělat vědu

„Do prostředí logických soutěží jsem utíkala už od druháku a více lidí mě přesvědčovalo, ať tu matematickou nebo informatickou kariéru zkusím, tak jsem tomu dala šanci,” říká Dominika Burešová, která odešla ze 4. ročníku práv a začala studium na ČVUT. Co jí přineslo ocenění přezdívané Nobelovka pro juniory a čemu se věnuje dnes?